Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 Bouldering nedir?

 

Bouldering, ip ya da kuşam gibi emniyet malzemeleri yerine, altta güvenlik için bulunan minderlerin(ya da kayada iseniz crash pad) kullanıldığı, tırmanışın en doğal şekillerinden birisidir. Genellikle 3-4.5 metre yükseklikteki kaya ya da indoor duvarlarda yapılan bu sporda, tırmanıcı zorlandığı hamleleri yerden çok yüksek olmamasının da yardımıyla, güvenlik unsurlarını düşünmek zorunda kalmadan tekrar tekrar deneyebilir. Her yaştan insan için uygun olan bu spor, kalabalık bir grupla sosyal bir şekilde yapılabileceği gibi, tek başına yapabilmek için de uygundur.

 

Tırmanışa başlamayı düşünenenler...

 

Eğer daha önce tırmanmamış, uzun süre önce tırmanmış ya da daha önce hiç bouldering yapmamışsanız, size 1 saatlik Bouldering 101 workshopumuzu öneriyoruz. Bu 1 saat içinde güvenlik unsurları, temel tırmanış teknikleri, salondaki rota sistemleri gibi salonda rahat hareket edebilmenizi sağlayacak bilgileri öğreneceksiniz. 1'e 1 ya da grupla yapılabilen bu derslerimiz için en az 1 gün öncesinden 0537 8851755 numaralı telefondan randevu almanız yeterli olacaktır.

 

Salonumuzda ilk kez tırmanacaklar ne yapmalı?

 

İlk kez tırmanıyorsanız da, daha önceden tırmanmışsanız da doğru yerdesiniz. Bouldering yapmak için tırmanış ayakkabısı, tırmanış tozu ve rahat spor yapılabilecek kıyafetler yeterli. Ancak tırmanış tozu ve ayakkabısını Boulderhane'den temin etmek mümkün. Ayrıca salonumuzda günlük 3tl'ye tırmanış ayakkabısı da kiralayabilirsiniz.